Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2016

Μαγνησιακός-Πελασγιακός 3-2

Ένα πολύ δυνατό και χορταστικό ματς έγινε στο γήπεδο της Μαγνησίας εκεί
όπου η ομώνυμη τοπική ομάδα πήρε τη νίκη κόντρα στην Πελασγία με σκορ 3-2.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο φορές, έπαιζαν με δύο παραπάνω παίκτες από το 69 καθώς αποβλήθηκαν στο 40 ́ ο Χαϊδης με κόκκινη και στο 69 ́ ο Παπακώστας με δεύτερη κίτρινη ωστόσο γνώρισαν την ήττα.Στο έβδομο λεπτό ο Γιώτης άνοιξε το
σκορ, για να ισοφαρίσει ο Τσαούσης στο38 ́. Στο δεύτερο ημίχρονο με το καλημέρα στην επανάληψη στο 51 ́ ο Κώστας Παπακώστας με σουτ έγραψε το 2-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ράπτης ισοφάρισε σε 2-2. Τη νίκη στην ομάδα της Μαγνησίας θα δώσει στο 61 ́ ο Παπακώστας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Διαιτητής: Σταμάτης
Βοηθοί: Καρανικόλας-Ρούσκας
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: (Κώστας Τσαπραζλής)
Μαγκλάρας, Χαραυγής, Καρμοίρης(77 ́ Μαργαρίτης), Τζουβάρας Γιαννούτσος, Χαϊδής, Γιώτης(89 ́ Λεονταρίδης), Τσαλάγκας, Ηλιόπουλος(66 ́ Κότσαλης), Παπακώστας Κ, Παρούσης.

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ: Σδούκος, Στεργίου(63 ́Μπακαλός), Καρακώστας, Πρεμέτης, Κίτσιος(71 ́Γαλάνης), Τσαούσης, Καραδήμος, Ράπτης, Μιχαηλίδης, Βιτρι, Λίνος(63 ́Παπαστάθης).