Πελασγιακός : Φοβερή εμφάνιση στο τοπικό ντέρμπι

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ –ΓΛΥΦΑ 4-0
Με πρωταγωνιστή της αναμέτρησης τον Μιχαηλίδη που σημείωσε χατ τρικ η
Πελασγία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της ανατολικής Φθιώτιδας επί της
Γλύφας. Σε ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των γηπεδούχων από τη στιγμή που ο Παπακωνσταντίνου Θ θα αντικρίσει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 32 ́ και θα αποβληθεί αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες της Πελασγίας και με τον Μιχαηλίδη να σκοράρει στο 42 ́ ανοίξανε το σκορ, ενώ αμέσως μετά στο 44 ́ ο Σκούρας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 58 ́ ο Μιχαηλίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ θα πετύχει το 3-0, ενώ στο 67 ́ ο ίδιος παίκτης θα βάλει το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του πετυχαίνοντας το 4-0.
Διαιτητής: Μπλούνας
Βοηθοί: Μαστρογιάνης-Τσουκνίδας
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ: (Νίκος Γκαμαλέτσος)