Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2019

Πελασγιακός - Αχιλλέας Δομοκού 4-0

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Πελασγίας με την ομώνυμη ομάδα να παίρνει τη νίκη εύκολα πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα επί του Αχιλλέα Δομοκού.Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 5’ με τον Α. Ράπτη 1 να ανοίγει το σκορ. Στο 12’ ο Σκαρμούτσος θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 2-0 ενώ στο 27’ ο Μάνος σε 3-0 σκορ που έληξε το ημίχρονο.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για κάτι καλύτερο χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Το μόνο που έκαναν ήταν στο
68’ ο Σκαρμούτσος να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το 4-0 για την ομάδα του.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ξεφλούδας με Δαουκλιώτη και Δημητρίου.
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ: Σκούρας, Μπερτσιμάς (72’ Ράπτης Α), Σιμπέλλι, Πρεμέτης,Παρίσης, Τσαούσης, Σκαρμούτσος (77’Καραισκος), Κουλάφι, Μάνος, Ράπτης,Σκεμπές
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ: Ντσίμας, Καραχάλιος, Γκούμας, Μπουργανός, Λελεντζής, Γκιρλέμης (46’ Μπισμπιρούλας), Αλαμάνης (59’ Καλαντζής), Ευαγγελόπουλος, Κουτσούμπας, Ντέλλος,Σαιτης