Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2017

Νέα ήττα για την ομάδα μας

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ – ΜΑΓΝΗΣΙΑ 3-4
Δύσκολη νίκη πέτυχε ο Μαγνησιακός στο γήπεδο της Πελασγίας επί της ομώνυμης ομάδας με 3-4 παρότι οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο πρώτο μέρος να προηγούνται με 2-4. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά τότε ήταν πολύ αργά για να μπορέσουν να πάρουν τη νίκη ή την ισοπαλία.
Οι γηπεδούχοι μόλις στο 2’ με σουτ του Καραδήμου θα προηγηθούν στο σκορ με 1-0. Άμεση αντίδραση των παιχτών του Νίκου Τσάμη αφού στο 8’ με τον Παπακώστα θα ισοφαρίσουν σε
1-1. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν ξανά μπροστά στο σκορ στο 18’ με γκολ του Κολλαρίνη αλλά οι φιλοξενούμενοι στο 25’ θα ισοφαρίσουν σε 2-2 με αυτογκόλ του Τσαούση. Στη συνέχεια
στο 35’ ο Παπακώστας θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 2-3 ενώ στο 41’ ο Ηλιόπουλος θα διαμορφώσει το 2-4, σκορ που έληξε και το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν στο 86’ ο Ράπτης που είχε περάσει αλλαγή να σημειώσει το 3-4 γιατην ομάδα του.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Κούδας με βοηθούς τους Καρανικόλα και Τσουκνίδα.